Hopp til hovedinnhold

Vår natur

Hvordan kan tanker om natur uttrykkes gjennom bilder og tekst? På toget i Horten står det denne sommeren en utstilling som kan gi svaret på det.

  • Bildet er av en mann og en hest. Mannen har høy dandert rundt hodet og hesten forsøker å spise av det.
    1/1
    Foto: Elias Christensen, Elias Nord og Elias Solberg

Utstillingen VÅR NATUR viser resultatet av et prosjekt der elever på medielinjen på Horten vgs har intervjuet og fotografert personer de føler fortjener en plattform for ytring.

Om dette bildet forteller tre stk. Elias:

«Lars Petter er en 46 år gammel mann fra Bodø som bor på Nøtterøy sammen med familien og hestene sine. Her driver han hestegård og i tillegg til alt arbeidet dette medfører jobber han også i Amedia. Grunnen til at vi valgte å bruke høy som en maske på Lars Petter er fordi dette tørre gresset har enormt stor betydning for hestene. Uten høy har ikke hestene noe mat, og uten mat og energi får man ikke gjort det man skal.»

Museum24:Portal - 2025.01.29
Grunnstilsett-versjon: 2