- 1/1
Skattekart og skattekiste venter på barna som kommer til museet i høstferien Ingri Østerholt/Preus museum
Inne i utstillingene finner dere morsomme ting å gjøre for ulike aldre og interesser:
- Skattejakt i utstillingene - Sjørøvere elsker gull og glitter, og har gjemt masse skatter i utstillingene. Hjelp oss å markere hvor de finnes på skattekartet som dere får i resepsjonen. Som takk kan små sjørøvere velge en liten premie fra museets skattekiste.
- FotopoSEn tar deg med gjennom utstillingen med bingo, spørsmål og andre aktiviteter. I tillegg kan du lære om og lage en egen taumatrop, som skaper en optisk illusjon. Lurer du på hva det er så finner du forklaringen i posen, og du kan lage den i museets aktivitetsrom innerst i lokalet. FotopoSEn tilbys gratis til alle som er barn som er innom museet.
- Vi har et eget bord med lego inne i utstillingene, der små og store kan bygge av hjertens lyst.
- Tegnebordet står klart med blanke ark og fargestifter til.
- Ta en tur innom Camera Obscura, og opplev det magiske i å være inne i verdens enkleste kamera - her får du verden inn utenfra, men opp ned og speilvendt. Våre hyggelige museumsverter forklarer gjerne!
- 1/1
Vi har kameraer det er lov å ta på og teste ut! Kristine Sundsdal/Preus museum
- 1/1
FotopoSE inneholder mange spennende oppgaver som tar deg gjennom den fotohistoriske utstillingen Marthe Marie Strand/Preus museum